Pages Menu
Categories Menu

gry logiczne mahjong

gry logiczne mahjong

Zapis techniczny - dlaczego za Technical Writer być zaznajomiony z projektowaniem i testowaniem Specyfikacje Specyfikacje

Arkusze Spec są jak "map" dla kapitana statku lub "plany" dla architekta. Żaden projekt nie może rozpocząć się bez uprzedniego strzelaj "widowisko" na papierze.

Mamy już omówione w innym artykule, co deklaracja w sprawie zakresu, Marketing Specyfikacje i dokumenty Specyfikacja funkcjonalna i dlaczego pisarz technicznej powinien zapoznać się z nimi.

gry logiczne mahjong

Oto dwa kolejne arkusze Spec że pisarz techniczne powinny być obeznany z:

DESIGN specyfikacje - Jest to dokument, który opiera się i uważnie śledzi "na specyfikację funkcjonalne" dokument. To w zasadzie opisuje produkt powinien wyglądać, gdy jest on produkowany. To trwa wszystkie funkcje i szczegółowe cechy określone w arkuszu specyfikacją funkcjonalne i tłumaczy je na język wizualny.

gry logiczne mahjong

Na przykład, jeżeli specyfikacje funkcjonalne opisują funkcję "Konfiguracja", specyfikacje projektowe opisuje przycisku lub łącza nawigacyjne, które powinny uruchomić interfejs konfiguracyjny; co to kolory i czcionki powinny być; Gdzie dokładnie pola i przyciski powinny być umieszczone na oknach dialogowych; itp specyfikacje projektowe mogą również określić harmonogram konserwacji danego produktu i wymagania serwisowe itd

BADANIE specyfikacje - Ten dokument określa "Unit" i "Integracja systemu" testów, które muszą być wykonywane na produkcie przed dopuszczeniem na rynek. Niniejszy dokument zawiera także czasem "scenariuszy badawczych" [czyli "skrypty"], że inżynierów powinny Wykonaj krok po kroku, aby odsłonić słabości i odkryć błędy zanim konsumenci mogą je znaleźć.

pisarze techniczne czasem przyczyniają się bezpośrednio przez pisanie takich skryptów testowych i faktycznie uczestniczących w badaniach, jak również. Testowanie specyfikacje i wyniki testów są cenne, gdyż ujawniają dla pisarza technicznym wszystkie wrażliwe punkty produktu i stać się wejście na "Release Notes", które towarzyszą każdej głównej wersji produktu, zwłaszcza w branży oprogramowania.

Artykuł dzięki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge