Zajęcia dodatkowe

Od kilku lat bardzo modne zrobiło się posyłanie dzieciaków na rozmaite zajęcia dodatkowe, jakie mają prowadzić do ciekawego i przede wszystkim aktywnego zagospodarowania ich wolnego czasu. Zajęć dodatkowych, jakie są możliwe jest cała masa. W tym celu niezbędne okazuje się przede wszystkim dostosowanie takiego typu zajęć dodatkowych stricte do potrzeb oraz preferencji naszego malucha a także do tego, jaki ma charakter i osobowość nasz szkrab. Ze względu na szereg dostępnych dzisiaj możliwości, nie ma trudu w tym aby wybrać określony rodzaj zajęć stricte nadających się do naszej latorośli.

I tak nie starajmy się w tym aspekcie spełniać swoich własnych ambicji czy niezrealizowanych planów oraz marzeń. Bardzo ważne okazuje się przede wszystkim postawienie na rozmowę z dzieckiem w pierwszej kolejności, przedstawiając mu nasz pomysł i oczekując może i na jego propozycję, co podpatrzyło u innych znajomych i chciałoby też robić albo co go ciekawi. Uwzględniajmy zdanie naszych szkrabów, bo to one mają realizować zajęcia a nie my.

Nie zmuszajmy ich na siłę do tego, aby uczęszczały na przykład rynek, jeżeli to dla nich nie jest w ogóle ciekawe. Zajęcia dodatkowe mogą być z jednej strony odpłatne – na przykład indywidualne korepetycje, ale także istnieje cała masa dodatkowych aktywności przeznaczonych dla maluchów w zakresie oferty szkolnej, świetlic, czy też domów kultury itd.

Artykuł dzięki: