Festiwale dziecięce

Wśród rozlicznych rodzajów rozrywek, jakie są obecnie coraz bardziej modne, zaliczyć trzeba przede wszystkim festiwale rozrywkowe. Są one niesamowicie istotnym elementem kultury, co wynika z tego względu, że tego rodzaju przedsięwzięcia nie tylko prezentują wielorakie formy kultury, co zwłaszcza bazują na tym, że uczestniczy w nich multum ludzi, a zatem ściślej rzecz biorąc, wyróżnia je ich masowy charakter. Do popularnych typów festiwali zalicza się Kino Dzieci.
Festiwal Filmowy Kino Dzieci, bo tym w zasadzie jest tytułowa rozrywka, stanowi imprezę, która na pierwszy rzut oka może wydawać się jednym z mniejszych przedsięwzięć, ale w praktyce to nic innego jak rozrywka o charakterze międzynarodowym. Jest to filmowy event, w jaki włączają się rozmaite kraje, w tym także nasz kraj.

Kilka lat temu jedna z kolejnych edycji tego festiwalu miała miejsce na terenie Polski. Było to dokładnie w roku 2014. Niemniej jednak trzeba stwierdzić, że wówczas wydarzenia przygotowywano na obszarze całego naszego państwa i ich organizatorem stało się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty bardzo prężnie działające w obszarze zarówno sztuki jak i kultury ogólnie ale także i rozlicznych wariantów wydarzeń skierowanych do dzieci. Festiwal w tym kontekście skierowane są do dzieciaków i młodzieży w młodszym przedziale wiekowym, to jest chodzi o kategorię wiekową mieszczącą się między czwartym a dwunastym rokiem życia. Wszystkie przedstawiane na tym evencie festiwalowe filmy stanowią typowe ekranizacje dla dzieci.
Artykuł dzięki: