Festiwale kulturalne

Czy znasz bardziej znaczące w świecie festiwale rozrywkowe? Jeżeli nie, zapraszamy Cię do naszego wirtualnego poradnika za pośrednictwem którego możesz dowiedzieć się nieco odnośnie kilku podstawowych przedsięwzięć związanych z rozrywką nie tylko w Polsce, ale i ogólnie na świecie – zarówno tych mniej, jak i bardziej rozpowszechnionych.
Jedną z imprez, o której chcemy wspomnieć jest na pewno Feria del Sol. Jest to innymi słowy Święto Słońca, czyli przedsięwzięcie, gdzie realizowany jest festiwal kulturalny o charakterze rozrywkowym w miejscowości wenezuelskiej Merida. Jest to systematyczna impreza tematyczna, zawsze poświęcona okresowi karnawału.

Przedsięwzięć jest tam mnóstwo, a w ich skład wchodzą między innymi wybór królowej wystawy, czyli z hiszpańskiego – reina del sol, której przypisuje się konkretny tytuł a także wiele jest parad, korowodów w barwnych strojach, koncertów muzycznych, akcji tanecznych, czy też wystaw i festiwali odrębnych – wszystkie realizowane w ramach Feria del Sol. Jeśli chodzi o historię tego przedsięwzięcia, to pierwsza edycja odbyła się już w roku 1969 i od tego momentu przygotowywana jest rok rocznie, stanowiąc w Wenezueli niemal tradycję. Pierwsza impreza w tym wydaniu została zorganizowana w grudniu, dokładniej 9 i 10 grudnia i trwała do drugiej połowy lutego. Mimo odległej Wenezueli, warto wybierając się do tego kraju, mieć na uwadze przyjazd w okresie karnawałowym, by wziąć udział w którymś z wydarzeń organizowanym w ramach festiwalu. Impreza jest porównywana do spektakularnego karnawału w Rio de Janeiro.
Artykuł dzięki: