Ale Kino

Szukasz nietypowej rozrywki, z jakiej mógłbyś skorzystać zarówno Ty, jak i Twoje najmłodsze latorośle? Jeżeli tak, serdecznie zapraszamy Cię do zwrócenia uwagi na niniejszy wirtualny poradnik, który w całości poświęcony został wszelkiego typu rozrywkom, w tym między innymi festiwalom masowo gromadzącym mnóstwo uczestników w przeróżnych przedziałach kinowych. Dziś, w niniejszym artykule, na celownik bierzemy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Czym odznacza się ta impreza zbiorowa spośród szeregu rozmaitych innych? Sprawdź to w dalszych fragmentach.
Na pewno, już na samym wstępie charakterystyki tego festiwalu rozrywkowego, trzeba wspomnieć o tym, iż jest to filmowy event grupujący rok rocznie tabuny rozmaitych osób.

W zasadzie od zawsze jego stałym miejscem działania jest Poznań. Warto jednakże podkreślić, że celem nadrzędnym okazuje się promowanie kina alternatywnego, a więc z reguły mniej rozpowszechnionych filmów, ale za to cechujących się bardzo wysoką jakością, czyli po prostu dobrych filmów. W większości przypadków ekranizacje na wielkim szklanym monitorze prezentowane są z myślą o najmłodszych uczestnikach tego typu imprez, czyli widzach w przedziale wiekowym od paru do parunastu lat. Musimy także wspomnieć o tym, iż inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Sztuki Dziecka, które również, podobnie jak i sama idea festiwalu Ale Kino! Zrodziło się w Poznaniu. Przedsięwzięcie stanowi cykliczne wydarzenie przygotowywane systematycznie każdego roku, zawsze w stałej lokalizacji.
Artykuł dzięki: