Festiwal Mutek

Czy nazwa Mutek z czymkolwiek Ci się kojarzy? Jeżeli nie, sprawdź do czego się ona odnosi i z czym się wiąże. Przygotowaliśmy krótki artykuł poświęcony jednemu z najbardziej prestiżowych festiwali jakim jest właśnie wspomniany w tytule niniejszego artykułu Mutek. Przekonaj się, czy ten rodzaj masowego przedsięwzięcia jest dla Ciebie.
Mutek okazuje się międzynarodowym festiwalem, jaki związany jest z rozwoje szeroko rozumianej twórczości cyfrowej. Mowa tu o jego zasięgu na tyle rozległym, że obejmuje zarówno kwestię generalnej sztuki audiowizualnej, jak i muzyki i dźwięku. Jest to impreza realizowana w Kanadzie, a ściślej rzecz biorąc na obszarze Montrealu. Jest ona robiona z wykorzystaniem platformy przeznaczonej dla artystów niezależnych ale i twórców wizjonerskich. To oni udostępniają swoje alternatywne i awangardowe arcydzieła odbiorcom zainteresowanym tematyką przedstawianą przez artystów.

Jeżeli chodzi o MUTEK, czyli nasz tytułowy festiwal, to przygotowano go pierwszy raz w historii jak już wyżej wspomnieliśmy na terenie Montrealu i było to w roku 2000. Jego inicjatorem stał się Alain Mongeau. To on stanowi także po dziś dzień głównego i najważniejszego organizatora imprezy, co wynika z faktu, iż jest on dyrektorem przedsięwzięcia. Cykliczne wydarzenie zawsze ściąga mnóstwo artystów, mimo tego, że na samym festiwalu i w jego ramach prezentowane są obrazy zaledwie kilkunastu twórców. Wynika to z tego, że sporo już dobrze rozpowszechnionych i prężnie działających artystów poszukuje młodych talentów do współpracy.
Artykuł dzięki: