Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Do popularnych przedsięwzięć kulturalnych zalicza się między innymi powszechnie znany na całą Europę festiwal jakim jest Festiwal Filmów Krótkometrażowych In the Palace. Czy kiedykolwiek o nim słyszałeś? Jeśli nie to czas najwyższy, dlatego zapraszamy do poczytania naszego artykułu, który przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych wszelakimi rozrywkowymi festiwalami. Gwarantujemy, że zaciekawi Was to przedsięwzięcie na tyle, że bez problemu zdecydujecie się wziąć w nim udział chociażby raz w życiu.
Festiwal Filmów Krótkometrażowych In The Palace to jeden z międzynarodowych festiwali, jaki uchodzi na całym kontynencie europejskim za zdecydowany hit, bowiem jest to nie tylko najbardziej prestiżowa impreza, ale także i najpotężniejsza w odbiorze. Rok rocznie przybywa na ten event mnóstwo tłumów zainteresowanych filmem w postaci nieco innej niż tradycyjne komercyjne hity kinowe. Pierwszy raz inicjatywa stworzenia omawianego tu przedsięwzięcia pojawiła się w roku 2003 i od tego czasu co rok jest on organizowany regularnie. Miało to miejsce na terenie Welingradu.

Natomiast pięć lat temu impreza została zmieniona w swej lokalizacji i z dawnego Welingradu przeniesiono ją do Sofii. Powodem takiej zmiany okazywała się kwestia zbyt wielu zainteresowanych udziałem uczestników. Dodatkowo nie zapominajmy także o tym, że festiwal z czasem był też przenoszony i miał on miejsce także w Warnie czy też Wielkim Tyrnowie. Ogólnie było już kilkanaście edycji imprezy i zawsze cieszyła się ogromną popularnością.
Artykuł dzięki: