WAMA Film Festiwal

Do popularnych rodzajów przedsięwzięć o charakterze międzynarodowym, lecz organizowanych systematycznie na terenie naszego kraju, zalicza się między innymi spektakularny w organizacji, przygotowaniach i przedstawieniach proponowanych widzom WAMA Film Festival. Czym się on wyróżnia i co sprawia, że tak dużo jest interesujących się nim zarówno ekspertów, jak również i zwolenników chętnie uczestniczących w nim jako widzowie?
WAMA Film Festival stanowi międzynarodowe wydarzenie, które zawsze rok rocznie przygotowywane jest na terenie Olsztyna. Co więcej, pierwszy raz pojawiło się w 2014 roku i od tego momentu odbywa się regularnie. Warto dodać, że jest to akcja cykliczna, a zawsze jej termin konkretny przypada na październik. Musimy wspomnieć także nieco o specyficznym skrócie, a więc WAMA Film Festival wziął swą skrótową nazwę nieprzypadkowo od kombinacji nazewnictwa województwa warmińsko-mazurskiego.

Festiwal ten przygotowywany był w swej pierwszej edycji i tak samo jest po dziś przez reżysera Jerzego Hoffmana. Jego nadrzędnym tematem okazuje się mocne nawiązanie do całego regionu warmińsko-mazurskiego. To tam bowiem festiwal jest regularnie przygotowywany. Jak wynika z danych statystycznych, to właśnie na obszarze Warmii i Mazur, znajduje się na chwilę obecną zdecydowanie najwięcej ludności stanowiących grupy etniczne oraz mniejszości narodowe i to właśnie im i ich tematyce poświęcona jest cała impreza tu omawiana. Jej wielokulturowość stanowi temat przewodni przedsięwzięcia.
Artykuł dzięki: