Festiwal Święto Ognia

Z języka hiszpańskiego na nietuzinkowe w swym charakterze przedsięwzięcie zwane Świętem Ognia mówi się Fallas de Valencia czy też popularne jest jego synonimiczne określenie to jest Fiesta de Las Fallas. Ten rodzaj imprezy odbywa się oczywiście na terenie słonecznej Hiszpanii, gdzie w gorące wieczory na obszarze Walencji przygotowywane są przeróżne rozrywki masowe, gromadzące prawdziwe tłumy. Spektakularne święto ognia jest czymś w rodzaju festiwalu i najczęściej zaczyna się w marcu, kiedy w Hiszpanii w tym czasie jest już nieco cieplej. Co stanowi podstawę tego przedsięwzięcia? Sprawdź dalej. Poświęciliśmy temu nasz niniejszy poradnik.
Spokojnie można określić, że Święto Ognia oraz wszystko z nim związane jak najbardziej ma ścisły związek z tym, iż jest to przedsięwzięcie kulturalne i rozrywkowe w swym charakterze. W związku z powyższym, organizowane są rozmaite wystawy w tym rzeźb z wosku, drewna, kartonu czy też innych materiałów plastycznych po to, aby można było odtworzyć dzieła zawodowych, profesjonalnych artystów. Następnego dnia przygotowane dzieła ulegają spaleniu na środku miasta.

Zawsze odbywa się to w dniu dziewiętnastego marca i paleniem rzeźb zajmują się zarówno ich autorzy jak także ludzie, którzy towarzyszą temu wydarzeniu jako bierni obserwatorzy. Nierzadko dzieła tworzone są też przez grupę dziecięcą. Historia przedsięwzięcia mimo iż jest ono na dziś dzień nieco oryginalne i nie odbywa się w takim wymiarze nigdzie indziej, ma swoje początki stulecia temu. W głównej mierze historia i pierwsze palenia dzieł w ramach Święta Ognia nastąpiło w szesnastym wieku.
Artykuł dzięki: