Festiwal Filmowy Filmowa Góra

Jako Festiwal Filmowy Filmowa Góra rozumie się imprezę zbiorową zwaną Kino Poza Kinem, która jest potężnym przedsięwzięciem grupującym międzynarodowe grono miłośników kina w szerokim tego słowa znaczeniu. To kino niezależne, które stanowi wręcz awangardę filmową. Bazuje na tym, iż przygotowywane jest przez prawdziwych specjalistów w dziedzinie filmu, a mowa tu między innymi o Igorze Skrzyczewskim, Grzegorzu Lipcu, czy też Piotrze Maternie, którzy w towarzystwie Bruna Aleksandra Kiecia zostali nazwani inicjatorami tego przedsięwzięcia.
Nie da się ukryć, że organizowana przez prestiżową Fundację Rozwoju Kultury zwaną Kombinat Kultury imprezę przyciąga rok rocznie mnóstwo zwolenników rozrywki w postaci filmowej. Pierwsze tego rodzaju eventy miały miejsce wraz z początkiem 2000 roku, więc Filmowa Góra idealnie się wstrzeliła w czas rozpowszechniania festiwali filmowych.

Ogólne założenie tej imprezy bazuje na tym, że Kino Poza Kinem jest realizowane na przełomie dwóch wakacyjnych miesięcy, czyli zarówno lipca, jak i sierpnia. Ma to być przedsięwzięcie działające w dziesięciu rozmaitych miejscowościach na terenie Polski. Festiwal ten grupuje przede wszystkim ludzi, którzy związani są z filmem od strony technicznej. Mowa tu na przykład o artystach takich jak aktorzy, czy tez scenografowie oraz reżyserzy. Dodatkowo, sporo też tłumów zupełnych amatorów, którzy ograniczają się raczej tylko i wyłącznie do biernego oglądania dzieł filmowych przygotowywanych przez wyżej wspomnianych. Warto na tym wydarzeniu pojawić się chociażby z czystej ciekawości i na próbę raz w życiu.
Artykuł dzięki: