Silverdocs

Nietuzinkowy festiwal filmowy
Poszukujesz odpowiedniego rodzaju rozrywki dla całej Twojej rodziny? Koniecznie zwróć uwagę na to, co prezentujemy w niniejszym poradniku, który w całości poświęcony został rozmaitym festiwalom i rozrywkom. Wśród najpowszechniejszych z nich wyróżnia się koncerty czy też festiwale filmowe i to tymi ostatnimi zajmiemy się w niniejszym tekście. A konkretniej rzecz biorąc, weźmiemy pod lupę wydarzenie, jakie nazywa się Silverdocs, czyli Discovery Documentary Festival. Jest to festiwal na którym pokazywane są filmy o charakterze stricte dokumentalnym.
Przedsięwzięcie organizowane jest przez Discovery Chanel i American Film Institute. Jest to impreza, która prezentuje rozmaite obrazy filmowe tworzone przez autorów niezależnych.

W szczególności nacisk kładziony jest na amatorów, którzy często właśnie poprzez ten festiwal zaczynają się rozwijać, wybijając się na tle szeregu innych artystów. Musimy wspomnieć, że wydarzenie to ściąga tłumy zainteresowanych z całego świata, a miejscem jego lokalizacji okazuje się Silver Spring usytuowany w rejonie Waszyngtonu. Festiwal stanowi jeden z najbardziej prestiżowych eventów na całym świecie, a na pewno jest doceniany przez specjalistów filmowych. Dodatkowo, poza samymi ekranizacjami przygotowywanymi w kontekście festiwalu, o jakim mowa, realizowanych jest też sporo imprez towarzyszących, pobocznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuję konferencja także o charakterze międzynarodowym, czy też seminaria i warsztaty – wszystkie związane z tematyką samego festiwalu. W trakcie imprezy wręczane są prestiżowe nagrody.
Artykuł dzięki: