Największe festiwale filmowe na wiecie

Do najpowszechniejszych rodzajów festiwali kulturalnych gromadzących tłumy widzów oraz największe osobistości ze świata kultury, bez wątpienia zaliczyć trzeba The Sundance Kid Film Festival – czy wiesz, co to za prestiżowa impreza? Dowiesz się tego z dalszych akapitów naszego artykułu.
W przypadku The Sundance Film Festival na pewno trzeba wspomnieć o tym, iż jest to przedsięwzięcie przygotowywane rok rocznie, które jest systematycznym eventem kulturalnym, mającym także stałą lokalizację. Zawsze jest to potężna masowa impreza odbywająca się na terenie Stanów Zjednoczonych, która przygotowywana jest w Park City, Salt Lake City. W zasadzie przede wszystkim odbywa się ona na obszarze ośrodka narciarskiego nazywającego się praktycznie tak samo jak pierwszy człon imprezy, czyli Sundance lezącym w granicach amerykańskiego stanu Utah. Pierwszy raz impreza miała miejsce w roku 1978.

Jeżeli chodzi natomiast o historię przedsięwzięcia, to pierwszy razy odbyło się ono w wyżej wspomnianym roczniku 78 i od tego momentu przygotowywane jest systematycznie. Nazwa jest albo taka jak pierwszy raz w historii imprezy, albo określa się ją skrótowo US Film Festival czy też Utah od miejscowości. Dodatkowo, trzeba tu nadmienić, że przedsięwzięcie nie mogłoby istnieć i funkcjonować, gdyby nie Robert Redford, który zyskał szerokie rozpowszechnienie przede wszystkim za sprawą właśnie opisywanego tu festiwalu. Dodatkowo, nie zapominajmy także o tym, że mnóstwo filmowców zdecydowało się na działanie w ramach tego przedsięwzięcia, a do nich zalicza się między innymi Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. To największa impreza hollywoodzka, w jakiej prezentowane są filmy z zakresu kina niezależnego.
Artykuł dzięki: